Ana içeriğe atla

#DolarDüştüZamlarıGeriAlın

Twitter üzerinden başlatılan bir hashtag çalışması bu: #DolarDüştüZamlarıGeriAlın. Zamların geri alınacağını ben şahsen düşünmüyorum. Hâlâ eski seviyelerinden yüksekte çünkü. Ticaretle uğraşanlarda hâlâ bir tedirginlik de mevcut. Tekrar $ ve € 'nun zıplayışa geçebileceği konuşuluyor! Siz de bu konuda ötmek isterseniz buyurun sıraya buradan girin:*******

Bu zamcıklarda üvey evlat muâmelesi gören kesim fırıncılar oldu. Adamların girdilerine zam geldi ama zam yapmaları engellendi. Instagram'daki @paranereyegitti hesabımda ekmek aldığım yeri etiketleyince yorum yaptı ve ben de ekmeği 1,25₺'ye düşürdüklerini ama kendilerinde durumun nasıl olduğunu sordum Paylaşım altındaki yorumlardan firmanın cevabını okuyabilirsiniz.Para Nereye Gitti (@paranereyegitti)'in paylaştığı bir gönderi ()

İstanbul'da açıklanan sayıya göre zam yapması engellenen 50 fırın kapanmış. Ayakta kalabilenlerin talepleri girdiye gelen zammı da kısıtlayın ki biz de zamcık yapmayalım!

 ********

Burger King ve McDonald's gibi yerlerde soslara %50 zam yapılmış!

*********


Ejder suyu neydi diye düşünmeyin! İşte şu o:


**********


Zam yapanları siz de ihbar ediyor musunuz? Hangi mecraları tercih ediyorsunuz bu tarz ihbarlarda? Elektrik ve doğalgaza sene sonuna kadar zam gelmeyecek dendi acaba indirim gelir mi dersiniz?

Yorumlar

 1. Zamların geri alınmaz.Insallah daha fazla ekleme yapmazlar.Kapanan firin sayisi cokmus.Bu kadar çalışan işsiz kaliyor.Durum hiç iç açıcı gözükmüyor.
  Umarım mucuzeler gerçekleşir.
  Kaleminize saglik.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef ekonomistler durumun daha da kötü olacağını söylüyor. :(

   Sil
 2. evt bence de zamlar geri alınmayacak gibi duryo..iktidarın abd'yi protesto etmesine destek verenler,iphonelerini kırıp döktüler,dolarlarını bozdurdular,abd ile devlet barışınca şimdi ise veryansın etmeye ve "iphone muzu dolarımızı bize geri verin" diye ağlaşmaya başladılar..çok tuhaf bir ülke olduk maalşsef..

  bu arada yanlış anlamazsanız blogunuzun ismi çok tuhafmış,ben de bunu daha yeni farkettim.. hatırlarsanız "üyelik eklentisini eklerseniz üye olanlar olabilir" vs demiştim ama isim biraz tuhaf olunca hukuki açıdan insan üşeniyo blogunuza üye olmaya..😀 ama okunduğunuzu bilin..umarım yanlış anlamazsınız..emeğinize sağlık..✔😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yanlış anlamam niye yanlış anlayayım. Kötü bir çağrışım yapıyor evet ama dikkat çeksin diye yaptım.

   Yorum için teşekkürler...

   Sil
 3. Ekmekte zam yok ama gramaj düşüşü var. Bu sadece ekmekte değil birçok marka ve üründe böyle. İndirim adıyla gramajlarla oynanıyor ne yazık ki :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çay ocakları da bardakları küçültüyor. :(

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Maaşınıza Zamcık İstiyor musunuz?

Sene sonu yaklaşıyor; eli kulağında derler ya o derece yakın artık. 2018 de göz açıp kapatıncaya kadar geçti. İyisiyle kötüsüyle bir mîlâdî yılı daha geride bırakıyoruz. Yeni yıl yeni zamcıklar demek! Bizi olumsuz anlamda etkileyen her türlü zamcıktan haberdâr oluyoruz yavaş yavaş ancak kurumsallığı oturmamış firmalarda maaşımıza ne kadar zamcık gelecek veya gelecek mi onu bilemiyoruz.

Asgarî ücrete zamcık konusu da henüz netleşmedi. 2.000,00₺ gibi konuşmalar oluyor ama ben açıkçası çok da ihtimal vermiyorum. 1.800,00₺ ancak olur. Vatandaş enflasyon canavarının altında ezilmeye devam eder gibi geliyor bana. Tahminlerimden de yüksek çıkarsa bile farketmez otomatik olarak aynı oranda her türlü gıda maddesi, kıyafet, kira, doğalgaz gibi giderlerin fiyatları da artar ve maaş zammından hiçbir şey anlayamaz vatandaş.

Özel sektörde çalışanların işi daha da zor. Şu sıralar yapılan maaş görüşmelerinde nasıl sonuçlar çıkacağını kimse bilmiyor. Patronlar enflasyon oranının altında bir zamcık mı…

Türk Telekom İnternet Fiyatlarına Zamcık

Donanım Haber'de sadiksadik kullanıcı adıyla yazan kişi yaşadıklarını aktarmış. Önce iddialarını okuyalım:


14 Eylül 2018 14:42:27'de bu yazıyı eklemiş sadiksadik. Bahsettiği reklam filmi de şudur:
Fiyatların 30 Eylül'e kadar geçerli olduğu altyazıda belirtilmesine rağmen sadiksadik adlı kullanıcının 07.09.18 tarihli ekran alıntısı ile 14.09.18 tarihli ekran alıntısı arasında %10 civarında bir artış var. O ekran görüntüleri de şöyle:

7 Eylül

14 Eylül

14 Eylül'de bir de Paket Fiyatı belirleyip sözde indirim yapmış gibi göstermişler! Her şeye zam geliyor! Pardon zamcık geliyor! Sonumuz hayrolsun!

sadiksadik her yere yazdığını söylemiş. Twitter'da da hashtag açmış. Destek olalım: #TürkTelekomZamlarıUçuşaGeçiyor