Ana içeriğe atla

İnsülin Pompasına da Zam Geliyor!

Bu zamcıklar maalesef en hassas yerimizden de vurmaya başladı! Sağlığımızla alakalı ürünler de artık ateş pahası olmaya başladı. En son gündeme gelen fiyat artışı ise Tip 1 diyabet hastalarını etkiliyor. Vücudunda hiç insülin hormonu bulunmayanların kullanması gereken insülin pompaları 15 Ekim itibariyle zamlanıyor.

Hastaların bir defaya mahsus almaları gereken insülin pompası %57 zamlanarak 11.600,00₺'den 18.215,00₺'ye yükselecek. Pompada kullanılacak olan ilaç için ise eskiden 264,00₺ öderlerken 15 Ekim'den itibaren %230 artarak 600,00₺ ödeyecekler. Tip 1 diyabet hastaları seslerini duyurmak istiyorlar. Çünkü devletin ödemesi yeni zamlı fiyatları kapsamıyor. Henüz bir el atılıp atılmayacağı da belli değil! Allah yardımcıları olsun!

***---***---***

Doğalgaza da tekrar zamcık geliyor! Zaten son iki ayda bir sürü zam gelmişti şimdi tekrar zam kapıda diyorlar. Eğer bu %15'lik zam da gelirse doğalgaza son 2 ayda %55 oranında zam gelmiş olacak! GAZBİR Başkanı da zammı şirin göstermek için Avrupa'dan ucuza kullanıyoruz demiş. Avrupa ile bizim gelir düzeyimizi karşılaştırmadan böyle bir gafa imza atmış tabii ki!

Konuyla ilgili Twitter'da efsane tepkiler var. İşte onlardan bir tanesi:Kulağınıza gelen başka zamcıklar varsa bize ulaştırın lütfen! Benim önüme bir sürü zam haberi düşüyor ama hepsini yazmaya fırsatım da olmuyor ki!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Maaşınıza Zamcık İstiyor musunuz?

Sene sonu yaklaşıyor; eli kulağında derler ya o derece yakın artık. 2018 de göz açıp kapatıncaya kadar geçti. İyisiyle kötüsüyle bir mîlâdî yılı daha geride bırakıyoruz. Yeni yıl yeni zamcıklar demek! Bizi olumsuz anlamda etkileyen her türlü zamcıktan haberdâr oluyoruz yavaş yavaş ancak kurumsallığı oturmamış firmalarda maaşımıza ne kadar zamcık gelecek veya gelecek mi onu bilemiyoruz.

Asgarî ücrete zamcık konusu da henüz netleşmedi. 2.000,00₺ gibi konuşmalar oluyor ama ben açıkçası çok da ihtimal vermiyorum. 1.800,00₺ ancak olur. Vatandaş enflasyon canavarının altında ezilmeye devam eder gibi geliyor bana. Tahminlerimden de yüksek çıkarsa bile farketmez otomatik olarak aynı oranda her türlü gıda maddesi, kıyafet, kira, doğalgaz gibi giderlerin fiyatları da artar ve maaş zammından hiçbir şey anlayamaz vatandaş.

Özel sektörde çalışanların işi daha da zor. Şu sıralar yapılan maaş görüşmelerinde nasıl sonuçlar çıkacağını kimse bilmiyor. Patronlar enflasyon oranının altında bir zamcık mı…

Türk Telekom İnternet Fiyatlarına Zamcık

Donanım Haber'de sadiksadik kullanıcı adıyla yazan kişi yaşadıklarını aktarmış. Önce iddialarını okuyalım:


14 Eylül 2018 14:42:27'de bu yazıyı eklemiş sadiksadik. Bahsettiği reklam filmi de şudur:
Fiyatların 30 Eylül'e kadar geçerli olduğu altyazıda belirtilmesine rağmen sadiksadik adlı kullanıcının 07.09.18 tarihli ekran alıntısı ile 14.09.18 tarihli ekran alıntısı arasında %10 civarında bir artış var. O ekran görüntüleri de şöyle:

7 Eylül

14 Eylül

14 Eylül'de bir de Paket Fiyatı belirleyip sözde indirim yapmış gibi göstermişler! Her şeye zam geliyor! Pardon zamcık geliyor! Sonumuz hayrolsun!

sadiksadik her yere yazdığını söylemiş. Twitter'da da hashtag açmış. Destek olalım: #TürkTelekomZamlarıUçuşaGeçiyor

#DolarDüştüZamlarıGeriAlın

Twitter üzerinden başlatılan bir hashtag çalışması bu: #DolarDüştüZamlarıGeriAlın. Zamların geri alınacağını ben şahsen düşünmüyorum. Hâlâ eski seviyelerinden yüksekte çünkü. Ticaretle uğraşanlarda hâlâ bir tedirginlik de mevcut. Tekrar $ ve € 'nun zıplayışa geçebileceği konuşuluyor! Siz de bu konuda ötmek isterseniz buyurun sıraya buradan girin:*******

Bu zamcıklarda üvey evlat muâmelesi gören kesim fırıncılar oldu. Adamların girdilerine zam geldi ama zam yapmaları engellendi. Instagram'daki @paranereyegitti hesabımda ekmek aldığım yeri etiketleyince yorum yaptı ve ben de ekmeği 1,25₺'ye düşürdüklerini ama kendilerinde durumun nasıl olduğunu sordum Paylaşım altındaki yorumlardan firmanın cevabını okuyabilirsiniz.


Bu gönderiyi Instagram'da gör
Dün akşam iş dönüşü eşimi arayıp "Alınacak bir şey var mı?" diye sormuştum. Eşim de ekmek ve yoğurt almamı istemişti. Mahallede Seyhan Express var oraya uğradım ve aşağıdakileri aldım: * …